вторник, 16 јули 2024

Ибрахимовиќ утре го игра последниот меч за Милан, договорот нема да му биде продолжен

Објавено на

часот

Сподели

Договорот на Златан Ибрахимовиќ со Милан завршува по крајот на оваа сезона и тој нема да биде продолжен.

Ибрахимовиќ претходно рече дека нема намера да се пензионира и покрај тоа што во октомври ќе наполни 42 години, но доколку сака да продолжи да игра, ќе мора тоа да го прави во друг тим.

Швеѓанецот е повреден, нема да го игра утрешниот меч со Верона, но по натпреварот ќе има церемонија во негова чест со цел да биде испратен од навивачите и од клубот на високо ниво.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ