сабота, 13 јули 2024

Холандија и Франција го одиграа првиот меч без голови и ја елиминираа Полска (ВИДЕО)

Холандија и Франција ги поделија бодовите во дербито на Групата Д, резултатот значеше елиминација на Полска.

Објавено на

часот

Сподели

Првиот натпревар без голови на Европското првенство во Германија е пресметката помеѓу Холандија и Франција.

Дербито во Групата Д донесе доста возбуда, но мрежите мируваа. „Триколорите“ пропуштија неколку големи шанси, додека пак „лалињата“ успеаја да погодат преку Чави Симонс, но ВАР го поништи голот.

Резултатот на крајот им одговараше на двете репрезентации, но не и на Полска, која е елиминирана и нема никакви шанси за пласман во нок-аут фазата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ