недела, 21 јули 2024

Хасани се враќа во Данска, потпиша за Хелсингор

Објавено на

часот

Сподели

Поранешниот македонски репрезентативец, повторно се сели во Данска. Од 2013 до 2015 го носеше дресот на Бромби, а сега ќе настапува за Хелингор.

Данскиот клуб соопшти дека Хасани потпишал двегодишен договор со трајност до 30. јуни 2025 година.

Хелсингор настапува во втората по ранг лига во Данска.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ