недела, 21 јули 2024

Грчката полиција објави фотографии од оружјето на хрватските хулигани (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Уапсените со себе имале ножеви, палки, шипки, ракети, динамити…

s

с

Досега уапсени се околу 100 навивачи поврзани со инцидентот, најголем број Хрвати. Полицијата во Грција трага и фанови на Динамо Загреб кои се обидуваат да избегаат од земјата.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ