четврток, 25 јули 2024

Гран при за проектот на ОХО „Авантурите на една турбофолк принцеза“

ОХО продукција ја освои наградата Гран при на престужниот Конекта фикшн ентертејмент (Conecta FICTION & ENTERTAINMENT) за проектот „Авантурите на една турбофолк принцеза“. Во Толедо, Шпанија секоја година се одржува овој своевиден пазар за ТВ серии во Европа. Наградата вклучува 50.000 евра за развој на серијата. Оваа информација ја објави и Варајети (Variety) кои по втор пат пишуваат за овој проект.

Објавено на

часот

Сподели

Проектот за ТВ-серија „Авантурите на една турбо фолк принцеза“ од авторите Андреј Волкашин и Петар В’лчев, а во продукција на ОXO беше селектиран меѓу петте серии на овогодинешното издание на престижниот Conecta FICTION & ENTERTAINMENT во Толедо, Шпанија, интернационален маркет за креирање, развој, продуцирање и финансирање на телевизиски содржини.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ