четврток, 18 јули 2024

Гори депонијата кај Миладиновци (ВИДЕО)

Пожар се шири на ридот меѓу Горно Коњари и Миладиновци, гори депонијата кон селото Миладиновци. Нема информација за штети или за опасност од зафаќање на околните објекти.

Објавено на

часот

Сподели

Противпожарни екипи се веќе на лице место.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ