сабота, 13 јули 2024

Гореше комбајн на жетва во Карбинци

Вчера во 14.45 часот во СВР Штип било пријавено дека во с.Долно Трогерци, општина Карбинци, настанал пожар на земјоделска машина-комбајн при вршење жетва, а кој бил управуван од С.М.(38) од с.Долни Балван, општина Карбинци.

Објавено на

часот

Сподели

Од пожарот биле зафатени и ниви со житни култури, сопственост на Ѓ.Г.(54) од с.Долни Балван и С.К.(72) од Штип.

Повредени лица нема, а пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Штип.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ