петок, 19 јули 2024

Голем пожар во Скадар во Албанија, огнот голта објекти, има повредени (ВИДЕО)

Исклучително силен пожар попладнево избил во населбата Ндоц Мази во Скадар, во близина на пазар на кој се продава половина облека.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Огнот зафатил повеќе станбени објекти, а изгореле 25 трговски дуќани.

Една жена била изнесена на носилки поради задушување.

На местото на пожарот пристигнале бројни полициски и пожарникарски сили кои работат на гасење на пожарот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ