петок, 19 јули 2024

Голем пожар избувна кај струмичко Костурино

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираа од ТППЕ Струмица пожарот го гаснат пет противпожарни возила и 15 пожарникари.

Посочуваат дека пожарот бил во разгорена фаза, но е спречено негово натамошно ширење кон околната шума.

Причинета е значителна материјална штета, а екипите сѐ уште се на терен и работат на целосно гаснење на пожарот.

н

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ