вторник, 16 јули 2024
Сите се пријатно изненадени од Шпанецот

Голем гест на Гвардиола, бонусот од 750.000 фунти им го поделил на обезбедувањето, рецепционерите…

Објавено на

часот

Сподели

„Граѓаните“ имаат историска сезона, триумфираа во Премиерлигата, ФА Купот и Лигата на шампиони.

Пеп Гвардиола сакал на сите да им се заблагодари за големиот успех, па бонусот за триумф во Премиерлигата (се верува дека е околу 750.000) го поделил на персоналот во клубот.

Како што пренесуваат медиумите од Англија, луѓето од кетеринг тимот, обезбедувањето и рецепционерите се дел од персоналот кој бил награден од Пеп Гвардиола за придонесот кој го давале зад сцената.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ