четврток, 25 јули 2024

Голем број возила се движат кон Грција

На граничниот премин Богородица, како што покажува камерата која во живо ја прикажува состојбата за излез од Македонија, голем број патници се тргнати за Грција.

Објавено на

часот

Сподели

Меѓу возилата голем број се со регистерски таблички од Македонија, но и голем е бројот на странски туристи кои транзитирале низ нашата земја и одат на одмор кај нашиот јужен сосед.

Како што може да се забележи, часовникот на оваа камера е и натаму еден час понапред, според зимско сметање на времето, или според грчкото време е.

Од АМСМ велат дека утрово сообраќајот на патиштата низ земјава се одвива тековно и по суви коловози, без поголеми задржувања на граничните премини.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ