недела, 21 јули 2024

Гол за Миовски, но и повреда за Македонецот

Бојан Миовски даде нов гол за Абердин во шкотското првенство, но поради повреда мораше предвреме да го заврши натпреварот против Хартс.
 

Објавено на

часот

Сподели

По осум минути игра во второто полувреме Миовски постигна гол за израмнување на Абердин со Хартс на 1-1.

Но, 20 минути подоцна Македонецот мораше да биде заменет поради повреда. Тестовите кои ќе бидат направени по мечот ќе покажат дали се работи за нешто сериозно.
 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ