вторник, 16 јули 2024

Го злоупотребил фејсбук-профилот на сопругата за да навредува

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против В.П. (40) поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело злоупотреба на лични податоци.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, на 22 септември 2023 година без согласност од неговата поранешна сопруга ги злоупотребил нејзините лични податоци и на фејсбук-профил на нејзината сестра напишал коментари со навредлива содржина.

Злоупотребил и фотографии од налози за исплата на парични средства на кои се наоѓале нејзините лични податоци, со што ги направил јавно достапни. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ