среда, 24 јули 2024

Ѓорческа со победа почна во Рим

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го има првиот настап по квалификациите на Вимблдон, таа се натпреварува на фјучрс турнирот во Рим.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа лесно за 69 минути ја совлада Леони Кунг од Швајцарија во два сета, 6-3 и 6-1.

Противничка во следното коло ќе ѝ биде победничката од мечот меѓу Романката Кристина Дину и Србинката Миа Ристиќ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ