сабота, 20 јули 2024

Ѓорческа се пласираше во четврт-финалето на турнирот во Рим

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа ќе игра во четврт-финалето на турнирот во Рим откако нејзината противничка Кристина Дину го предаде мечот во вториот сет.

Објавено на

часот

Сподели

Ѓорческа го доби првиот сет со перфектни 6-0, во вториот водеше 2-0 кога Дину го предаде мечот.

Утре во четврт-финалето Ѓорческа ќе игра со победничката од мечот Варвара Лепченко (САД, 4 носителка) и Сузан Бандекин (Швајцарија, квалификантка).

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ