недела, 21 јули 2024

Германската полиција: Србите се тепале со Албанци, не со Англичани (ВИДЕО)

Од германската полиција за Скај Спортс брифираат дека српските навивачи всушност се тепале со албански навивачи, а не со Англичани.

Објавено на

часот

Сподели

Пред еден час на социјалните мрежи се појавија видеа од масовна тепачка во Гелзенкирхен, летаа чаши, столчиња и маси во еден локал.

Во прв момент се пишуваше дека настанала тепачка помеѓу српски и англиски навивачи, но полициски извори за Скај Спортс брифираат дека всушност тепачката била помеѓу Срби и Албанци, а Англичани не биле инволвирани во инцидентот.

Изминативе денови во Германија во неколку наврати имаше провокации помеѓу српските и албанските навивачи.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ