недела, 21 јули 2024

Гелзенкирхен е како бојно поле, тепачки меѓу Срби и Англичани (ВИДЕО)

Српските и англиските навивачи се тепаат низ улиците на Гелзенкирхен пред нивниот вечерашен натпревар од Европското првенство.

Објавено на

часот

Сподели

Англичаните се познати по инцидентите кои ги прават насекаде каде и да одат, а ништо помирни не се ниту српските навивачи, па инцидентите кои се случуваат денеска не се неочекувани.

Летаа столчиња, предмети, боксови, беше кршен инвентар од кафичите, има повредени, раскрвавени навивачи и на двете страни.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ