недела, 14 јули 2024

Галатасарај сака да го позајми Елмас од Наполи

Турските медиуми тврдат дека Елиф Елмас во јануари би можел да се врати во нивната земја, но овојпат да го облече дресот на Галатасарај.
 

Објавено на

часот

Сподели

Елмас беше играч на Фенербахче и од таму направи рекорден трансфер во Наполи.

Последните информации од Турција велат дека големиот ривал на Фенербахче, Галатасарај веќе почнал преговори со Наполи за позајмица на Елмас до крајот на сезоната.

Наполитанците бараат 2-3 милиони евра, сума која би можел да ја плати Галатасарај, но прашање е дали Елмас ќе се сложи со еден ваков трансфер.

По 14 одиграни кола Фенербахче и Галатасарај се на врвот во турското првенство со ист број на бодови, по 37.

Елмас имаше разочарувачки старт на сезоната во Серија А, ретко играше кај Руди Гарсија, но под водство на Мацари добива поголема минутажа. Беше стартер на дербито против Интер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ