вторник, 16 јули 2024

Фулам договори рекордна продажба на Палиња во Баерн Минхен!

Голем број на извори пренесуваат дека Баерн Минхен и Фулам конечно си подале рака за трансфер на Жоао Палиња во зделка вредна 51+5 милиони евра.

Објавено на

часот

Сподели

Жоао Палиња минатото лето, во последниот ден од преодниот рок, пристигна во Минхен на лекарски прегледи, и кога се чекаше информација за негова преселба на „Алианц Арена“, пристигна вест дека трансферот пропаднал и Португалецот се враќа во Лондон.

Ова лето, Баерн Минхен повторно притисна за потписот на Жоао Палиња, и откако Фулам одби три понуди, конечно падна договор.

Голем број на извори пренесуваат дека двата клуба си подале рака за зделка вредна 51 милион евра, плус додатни 5 милиони евра во бонуси.

Оваа сума е значително пониска од 70-те милиони евра кои ги бараше Фулам, но и покрај тоа ќе биде рекордна продажба за клубот од Лондон.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ