петок, 12 јули 2024

Франција ја победи Австрија со автоголот на Вебер (ВИДЕО)

Франција стигна до три бода во пресметката против Австрија, автоголот на Вебер се покажа како клучен момент на натпреварот во Дизелдорф.

Објавено на

часот

Сподели

„Триколорите“ можеби не импресиoнираа во воведниот натпревар на Европското првенство, но славеа со 1-0 и завршија голема работа кога е во прашање пласманот во осмина-финале.

Клучниот момент се случи во финишот на првиот дел, кога Вебер реагираше неспретно и си ја затресе сопствената мрежа за водство на Франција.

Избраниците на Дешам имаа шанси и предвреме да го решат победникот, но Мбапе и Жиру имаа големи промашувања, наместо да се прослават, тие се избрукаа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ