сабота, 13 јули 2024

Фатени осомничени за кражби во куќа и хотел во Битола

Објавено на

часот

Сподели

Исто така, вчера во 19.30 часот во Битола, од слобода бил лишен Б.В.(23) од Битола. Тој се сомничи дека околу 14.00 часот со употреба на сила влегол во куќа на ул.„Караорман“ во Битола, при што одзел повеќе предмети.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ