среда, 24 јули 2024

Фатен бегалец од затворот во Шутка, бил осуден на затвор од година и 10 месеци

На територија на Маџари во Скопје денеска околу 14 часот полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Џ.Д. (26), кој бил баран со потерница по судска наредба. Се барал за издржување на затворска казна од една година и 10 месеци и бегство од КПУ Затвор Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Како што информираат денеска од МВР, лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ