недела, 14 јули 2024

Езерата во Македонија станаа бањи – Дојранско 29,5, Преспанско 27,5, Охридско 26 степени…

Температурата на водата во Дојранското Езеро изнесува 29,5 Целзиусови степени, а на Охридското 26, информира УХМР.

Објавено на

часот

Сподели

Водата, пак, на Преспанското Езеро, според мерењата, е 27,5 степени.

УХМР за наредните денови најавува сончево и многу топло време, со температура над 40 степени.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ