четврток, 18 јули 2024

Ерик тен Хаг е прогласен за тренер на месецот во Премиерлигата

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг е прогласен за најдобар за месец ноември.
 

Објавено на

часот

Сподели

Наградите за август, септември и октомври ги собра Анге Постекоглу, а најдобар за месец ноември е Ерик тен Хаг.

Манчестер јунајтед во ноември имаше три победи без примен гол, тоа му ја донесе наградата на Тен Хаг за најдобар на месецот.

Претходно беше соопштено дека за најдобар играч е прогласен Хари Мегваер.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ