четврток, 18 јули 2024

Емотивни сцени: Дарвин го тешеше исплашеното синче по тепачката на трибините (ВИДЕО)

Крајот на натпреварот помеѓу Уругвај и Колумбија на Копа Америка донесе хаос, фудбалерите на Уругвај се качија на трибини и се тепаа со навивачите на Колумбија за да ги одбранат своите семејства.

Објавено на

часот

Сподели

Колумбија издржа едно полувреме со играч помалку и го совлада Уругвај со 0-1 за финале на Копа Америка.

Но по последниот свиреж на судијата настана хаос, фудбалерите и персоналот на Уругвај се качија на трибини и почнаа да се тепаат со навивачите на Колумбија за да ги одбранат своите семејства.

Се чини дека најжесток во реакцијата беше Дарвин Нуњез, кој потоа беше уловен како на теренот го теши своето мало синче.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ