сабота, 13 јули 2024

Елмас е во тимот на колото во Серија А (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Елмас мечот го почна од клупата за резерви, одигра половина час, но се покажа како клучен за победата на Наполи над Аталанта. Го даде победничкиот гол.

Македонскиот фудбалер со оценка седмица се најде во средниот ред од тимот на колото во Серија А.

s

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ