недела, 21 јули 2024

Египет, Катар и Америка во консултации за продолжување на примирјето во Газа

Објавено на

часот

Сподели

Напорите на Египет и Катар овозможија да се заврши процесот на размена на заложници и да се продолжи со почитување на условите од хуманитарниот прекин на огнот, пренесе Тасс.

Денеска е трет ден од четиридневното примирје меѓу Израел и Хамас, за кое Катар претходно изрази надеж дека ќе биде продолжено.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ