среда, 24 јули 2024

Eдно лице е приведено при претрес во Скопје, пронајдена пушка и муниција

А.Д. (51) вчера беше приведен од скопската полиција откако при претрес во неговиот дом на подрачјето на Кисела Вода, биле пронајдени и одземени една пушка, една рамка за пиштол, 41 куршум и ловен патрон.

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ