недела, 14 јули 2024

Две жени повредени по невремето во Скопје

Вчера по невремето во Скопје две жени биле повредени, едната потешко, а втората со телесни повреди, информира МВР.

Објавено на

часот

Сподели

На булеварот „Климент Охридски“ во Скопје, поради лошите временски услови паднало дрво и повредило двајца минувачи. Тешки телесни повреди добила В.Л. (28) од Прилеп, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ Скопје, а со телесни повреди се здобила А.А. (35) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ