четврток, 25 јули 2024

Двајца тешко повредени откако со четирицикл излетале од патот

Вчера во 17.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на регионалниот пат Попова Шапка – Тетово,  во с.Гајре, тетовско,  четирицикл со тетовски регистарски ознаки, управуван од М.Р.(39) од с.Порој, тетовскоизлетал надвор од патот.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и неговиот сопатник Е.Н.(32) од с.Порој, констатирани во Клиничка болница Тетово.

По овластување на јавен обвинител извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ