недела, 14 јули 2024

Двајца Албанци барани со потерница сакале да избегаат од земјава, полицијата ги фати на граница

Вчера во 15 часот на граничниот премин Ќафасан полициски службеници ги лишиле од слобода Т.Р.(36) и Л.Л.(32), двајцата од Албанија, поради тоа што при извршена пасошка контрола било констатирано дека се барале по распишана телеграма од ОВР Струга.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„Тие се предадени на полициски службеници од полициската станица Струга за понатамошна постапка“, информираа од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ