сабота, 20 јули 2024

Државјанин на Косово со експлицитни фотографии уценувал малолетничка од Тетово

Х.Л. (19) од Косово доби кривична пријава од тетовската полиција поради сомневање дека сторил кривични дела „уцена“ и „злоупотреба на лични податоци“.

Објавено на

часот

Сподели

Тој лани на 21 декември бил пријавен од малолетничка дека без нејзина согласност, прибавил експлицитни фотографии, а потоа со намера да добие противправна имотна корист, ја уценувал дека ќе ги објави јавно, доколку не му даде пари.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ