недела, 21 јули 2024

Драма во Дортмунд: Полицијата апсела маскирано момче каченот на кровот од стадионот

21-годишно момче со маска на главата се качило на стадионот во Дортмунд за време на натпреварот меѓу Германија и Данска, интервенирала полицијата.

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата го забележала момчето пред почетокот на второто полувреме и со специјална единица веднаш интервенирала.

Момчето било уапсено дури еден час по забележувањето, а неговиот мотив за качувањето на стадионот засега не е познато, како и дали бил спремен да ја загрози безбедноста на стадионот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ