недела, 21 јули 2024
Еден од најголемите трансфери во историјата на двата клуба

Дортмунд потврди: Белингем во Реал за 103 милиони фунти и додатни 34 милиони во бонуси

Објавено на

часот

Сподели

Борусија Дортмунд и Реал Мадрид си подале рака за трансфер на Џуд Белингем, „милионерите“ со известување до своите акционери потврдија дека паднал договор помеѓу сите страни.

„Кралевите“ ќе платат фиксна сума од 103 милиони евра за услугите на талентираниот Англичанец.

Во зависност од успехот на Реал Марид и перформансите на Џуд Белингем во следните шест сезони, можат да бидат исплатени бонуси во износ од 30% од фиксната сума, односно 34 милиони евра.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ