понеделник, 22 јули 2024

Дојави за бомби во повеќе белградски училишта

Објавено на

часот

Сподели

Министерството за внатрешни работи соопшти дека околу 13:20 часот пред почетокот на попладневната смена стигнале дојави за бомби поставени во повеќе основни и средни училишта на подрачјето на Белград. Учениците од попладневната смена биле вратени дома, а во тек се полициски проверки и антидиверзиски проверки на училиштата, потврди полицијата.

Засега не се знае колкав број училишта добиле дојави.

Дојавите за бомби во училиштата и институциите на Србија беа чести во претходната година, а утврдено е дека сите биле лажни.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ