петок, 12 јули 2024

Димитриевски пристигна во Валенсија (ВИДЕО)

По завршувањето на обврските со македонската репрезентација, Столе Димитриевски веднаш замина за Валенсија каде што треба да го комплетира трансферот во истоимениот клуб.

Објавено на

часот

Сподели

Валенсија и Димитриевски веќе имаат договор, а сега треба да бидат поминати сите формалности за тој да стане и официјален.

При пристигнувањето на аеродромот во Валенсија, Димитриевски беше нападнат од медиумите од овој град.

„Среќен сум што ќе бидам дел од еден голем клуб како Валенсија. Импресиониран сум од стадионот Местаља“, кратко одговараше Димитриевски во движење.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ