вторник, 23 јули 2024

Дел од скопски Аеродром денеска со изменет режим на сообраќај

Поради изведување градежни работи, денеска ќе има изменет режим на сообраќај  во дел од скопската Општина Аеродром.

Објавено на

часот

Сподели

„На 29 јуни, сабота на улица Борис Кидрич од крстосница со улица Симеон Кавракиров до крстосница со булевар Кузман Јосифовски Питу во Општина Аеродром ќе се изведуваат градежни работи, па поради тоа ќе има изменет режим на сообраќај на наведените улици“, информираат од изведувачот на работите, компанијата Гама градба.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ