четврток, 25 јули 2024

Деби сезоната во ПМФЛ, Воска ќе ја почне со црногорски тренер

Објавено на

часот

Сподели

Воска во минатата сезона направи историски успех со пласманот во ПМФЛ, а пред почетокот на подготовките за настапот во елитата, назначи нов тренер.

Се работи за 46-годишниот стратег Милан Радовиќ кој доаѓа од Индонезија каде ги водеше клубовите ДСК Шиваџинс и Пуне Персиб, а е поранешен тренер на Сутјеска, Грбаљ и Дечиќ.

Со Грбаљ играше едно финале во Купот на Црна Гора, а со Сутјеска и Дечиќ има настапи во европските купови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ