недела, 14 јули 2024

Далиќ: Мора да ја победиме Италија, не сакам рано да си одам дома

Денеска Хрватска игра клучен меч за пласман во осминафиналето, Хрватите вечерва мора да ја победат Италија за да останат на Европското првенство.

Објавено на

часот

Сподели

Ремито со Албанија ги чинеше многу, Хрватите сега имаат само една опција, а таа не лесна, да се победи Италија.

„Ова е уште еден меч за нас во серијата на историски натпревари. Подготвени сме и веруваме дека можеме да одиграме добро. Свесни сме за ситуацијата, нокаут фазата за нас веќе почна. Само победа е опција. Со три бода ќе одиме понатаму, со се друго одиме дома. Не сакам да си одам дома рано“, вели селекторот Далиќ.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ