сабота, 20 јули 2024

Чувар во затвор пренел затвореник до Јосифово и го вратил

ОВР Валандово поднесе кривична пријава против Р.М. (42) од Струмица, поради постоење сомневање за сторено кривично дело „злоупотреба на службената положба и овластување“.

Објавено на

часот

Сподели

На 23 октомври пријавениот, во својство на вработен како затворски полицаец во КПУ – Затвор Струмица, во договор со осуденик кој издржувал казна затвор, со своето моторно возило го пренел до село Јосифово за да завршат работа со негова роднина и го вратил.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ