вторник, 16 јули 2024

Четири возила и шест пожарникари го гасат пожарот во Крушевица

Пожар зафати објект во росоманското село Крушевица, а од Територијалната противпожарна екипа (ТППЕ) Кавадарци велат дека на терен се шестмина пожарникари со четири возила.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

Од (ТППЕ) засега не можат да потврдат која е причината за пожарот и не можат дадат повеќе детали, но информираат дека од пријавата за пожарот, веднаш се заминати на лице место и прават максимум од тоа што може да се стори во вакви услови.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ