сабота, 20 јули 2024

Честитка на Вархеји до Мицкоски

Европскиот комесар за проширување и соседска политика Оливер Вархеји упати честитка до премиерот Христијан Мицкоски и Владата по повод нивниот избор.

Објавено на

часот

Сподели

„Честитки до премиерот Мицкоски и членовите на новата Влада! Со нетрпение очекувам да работиме брзо со Вас за да го унапредиме европскиот пат на Северна Македонија“, наведе Вархеји во честитка објавена на Икс.

Честитки до премиерот Мицкоски и членови на новата Влада! Со нетрпение очекувам да работиме брзо со вас за да го унапредиме европскиот пат на Северна Македонија, наведе Вархеји во честитка об

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ