недела, 21 јули 2024

Чешмеџиев потпиша за Гостивар

Гостивар денеска промовираше уште едно засилување, Константин Чешмеџиев е новото освежување во дефанзивата на македонскиот прволигаш.

Објавено на

часот

Сподели

Брзо откако го објави трансферот на Дарко Глишиќ, Гостивар сега се пофали и со ангажман на 28-годишниот Константин Чешмеџиев.

Македонскиот дефанзивец последно настапуваше за Хаџер од Саудиска Арабија, а претходно го носеше дресот на Влазнија, Септември Софија, Славија Софија, Шкупи, Вележ, Шкендија, Брера, Македонија ЃП, Љубанци и Пелистер.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ