четврток, 25 јули 2024

Чаирчанецот Блерим Даци е убиениот во Приштина

Објавено на

часот

Сподели

Возилото на Даци било со македонски регистарски ознаки, СК 7711 BK.

Инаку Даци на полицијата и во Македонија и во Косово е познат по трговија со дрога, обвинет за нелегално држење на оружје, повратник од боиштата во Сирија…

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ