петок, 19 јули 2024

Британската полиција: Три лица најдени мртви во Нотингем

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата соопшти дека две лица биле пронајдени мртви на пат во центарот на градот нешто по 4 часот наутро, пред полицајците да бидат известени за друг инцидент недалеку од градот, кога комби се обидело да прегази три лица.

Повредените лица се примени во болница.

Уште еден маж бил пронајден мртов на друг пат пред центарот на градот.

„Ова е ужасен и трагичен инцидент, кој ги однесе животите на три лица“, рече полициската началничка Кејт Мејнел.

„Веруваме дека сите три инциденти се поврзани и имаме човек во притвор. Оваа истрага е во рана фаза и тим детективи работат на утврдување што точно се случило“.

31-годишен маж е уапсен и приведен во полиција поради сомнение дека го извршил убиството.

Неколку патишта се затворени, а локалната трамвајска мрежа е суспендирана во Нотингем додека полицијата се справува со инцидентот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ