недела, 14 јули 2024

Беровчанец ја уривал старата куќа и пронашол неексплодирана граната

Завчера околу 16 часот во полициската станица Берово било пријавено дека во село Владимирово,беровско, при уривање на стара куќа, била пронајдена неексплодирана експлозивна направа.

Објавено на

часот

Сподели

„Известени се Дирекцијата за заштита и спасување и Центарот за управување со кризи за понатамошна постапка“, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ