четврток, 25 јули 2024

Бен Гвир се заканува дека ќе ја распушти израелската влада ако не продолжи војната против Хамас

Објавено на

часот

Сподели

„Запирањето на војната е еднакво на разбивање на владата“, рече Бен Гвир, според Тајмс оф Израел.

Партијата на Бен Гвир, Оцма Јехудит, има тројца министри во воениот кабинет, па се очекува владата на премиерот Бенјамин Нетанјаху да го преживее заминувањето на Бен Гвир, наведува порталот.

Израел и Хамас постигнаа договор за повеќедневен прекин на огнот, кој ќе трае до утре.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ