понеделник, 22 јули 2024
Велшанецот типува на нов рекорд

Бејл со прогноза на финалето во Лигата на шампиони, очекува Сити да го понижи Интер (ФОТО)

Објавено на

часот

Сподели

Манчестер Сити не само што за прв пат ќе ја освои Лигата на шампиони, и ќе го понижи Интер во Истанбул, барем таква разврска очекува Герет Бејл.

Поранешниот фудбалер на Реал Мадрид и Тотнем го прогнозираше исходот на финалето и типува дека „граѓаните“ ќе ги победат „нероаѕурите“ со 5-0.

Досега никој нема победено со пет гола разлика во финале во Лигата на шампиони.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ