четврток, 25 јули 2024

Магистралниот пат Прилеп – Битола е затворен за сообраќај

Магистралниот пат Прилеп – Битола на излез од Прилеп кон Битола кај местото викано кај ѓубриштето попладнево е затворен за сообраќај поради сообраќајна незгода, информираа од АМСМ.

Објавено на

часот

Сподели

Сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ