четврток, 25 јули 2024

Автобус на ЈСП „заглави“ пред Мавровка

Двкатен автобус на ЈСП претпладнево на крсницата пред трговскиот центар Мавровка во Скопје излета од коловозот и се качи  на жардињера. Првичната информација е дека се повредени три жени.

Фото:; МКД:мк

Објавено на

часот

Сподели

Полицијата врши увид, а од итната медицинска помош која пристигна на местото на несреќата потврдија дека има повредени.

Според итната помош, повредени се три жени, едната има болки во колкот, а другите две се пожалиле, според првичниот увид на лекарите, на полесни повреди. Трите жени се транспортирани во клиниката „Свети Наум Охридски“/

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ